Contacts

CONTACTS

ADMINISTRATION

5-07-01, 230 Rector Naizabekov Abdrakhman Batyrbekovich
5-07-03 Rector’s Assistant Isayeva Aidana Bakhtiyarovna
5-07-02, 232 Vice-Rector for Academic Affairs and Research Bozhko Larissa Leonidovna
9-55-73, 231 Vice-Rector for Educational Work Alpysbayev Zhasulan Turganbekovich
9-38-46, 112 Director of Department for Economic Affairs and Public Procurement Akhmedov Kamandar Masim-Ogly
9-55-28 Vice-Rectors’ Assistant
9-75-57 Kostanay Branch Office of National Engineering Academy

ACCOUNTING OFFICE

5-07-05 Chief Accountant Tomchuk Zoya Aleksandrovna
105 Economist Smirnova Lyubov Mikhailovna
119 Deputy Chief Accountant Akulenkova Olga Sergeevna
5-03-48, 222 Payroll Accountant

 

Financial Account

Sedukova Tatiyana Viktorovna

 

105 Cashier

OFFICES

229 Office for Academics and Methodology Krupina Galina Mikhailovna
221 Office Assistants Erketyeve Rozaliya Gabdulkhayevna

Beda Elena Nikolayevna

 125 Office Assistant Koshchugulova Gulnara Kaidarovna
9-49-24 Section for Methodology
120, 223

9-24-64

Office for Registration, Programming and Testing Ibrayeva Altyn Iskendirovna

Getman Olesya Ivanovna

5-08-14 National Testing Center

(Branch Office №65)

Rau Robert Pavlovich

Dunasarova Aigul Kanabayevna

5-07-06,224 Office for HR Processing  Ismagambetova Asem Amantayevna

Zhazykbayeva Marzhan Sultanbekovna

Nukenova Almagul Azyrkhanovna

108 Chancellery
220 Archive
5-57-60 Office for Youth Policy Denasheva Oksana Maidebekovna
9-25-68 Admission Committee Mustafina Marina Duisenovna
107

121

Office for Science, International Relations and Quality Management Gabdullina Liliya Dinarovna

Ispolatova Almagul Bigashevna

9-18-56 Lawyer

Secretary of the Academic Council

Kostryukova Evgeniya Anatolievna

Kasataya Irina Leonidovna

9-45-46 Head of Trade Union Organization Baimagambetova Rauza Salimzhanovna
9-49-21 Head of Center for IT and Technical Means of Teaching Chernomorets Aleksandr Vladimirovich
9-57-23,114 Head of IT and Publishing Group Panin Andrey Nikolayevich
9-51-53 Publishing Group Marysheva Elena Mikhailovna
115, 102 Group for Computer Technique Services Manyutin Vladimir Vladimirovich
102 Leading Programmer of the Office for Registration, Programming and Testing Pogudina Aleksandra Andreyevna
101 Telephone Station Volokhovich Larissa Stepanovna
9-91-14 Office for Public Procurement Turalina Anara Babatovna
5-07-07 Office for Technical Support and Services Zhalgasbayev Akylbek Kuatovich
218 Head of Library Nabiullina Elena Gennadievna
219 Library Drobozhenko Valentina Viktorovna
104

104

E-reading Room

Technical Support Room

Kiselyova Olesya Sergeevna

Eryomkina Zoya Antonovna

106 Canteen (Main Academic Building)
129 Canteen  (Academic Building №1)

SERVICE OFFICES

9-49-99 Reception

(Main Academic Building)

130 Superintendant

(Academic Building №1)

9-31-58 Reception

(Academic Building № 1)

9-31-68 Superintendant

(Academic Building № 2)

Rodina Aisulu Turganbekovna
9-44-10 Superintendant

(Main Academic Building, Student House № 1)

Zhakenova Saule Batyrzhanovna
9-31-74 Reception

(Student House № 1)

7-47-93 Garage
7-47-93 Warehouse Tsepko Lidiya Valdimirovna

FACULTY of MINING and METALLURGY

9-85-87 Dean Kuzmin Sergey Lvovich
9-81-50 Faculty Assistant Mizanova Aktaamk Kholdasovna

DEPARTMENTS

9-19-16, 132 Department of Metallurgy and Mining Bayuk Olga Vasilievna
225, 227,

 

117

Department of Technological Machines and Transport

 

Section for Physics

Aidarkhanov Arman Maratovich

 

Ulzhagulova Gulnazira Aitmagambetova

118 Department of History of Kazakhstan, Social Sciences and the Humanities Tazhibayev Radik Khamitovich
123 «Batyr» Sports Club Pariseyeva Svetlana Nikolayevna
118 Section for Kazakh and Foreign Languages Sultangalieva Marziya Dauletshayevna

Savina Nataliya Andreevna

FACULTY of POWER ENGINEERING and INFORMATION SYSTEMS

9-29-32 Dean Khabdullin Aset Bakirovich
127 Faculty Assistant Uteyeva Raíssa Zhaksybayevna

DEPARTMENTS

228 Department of Electrical and Heat Power Engineering Khabdullina Zauresh Kinayatovna
110, 217 Section for Life Safety and Industrial Ecology Mitina Oksana Aleksandrovna
103 Department of Automation, Information Systems and Security Zarubin Mikhail Yurievich
131 Section for Automation Kuznetsova Anastasiya Nikolayevna

FACULTY of ECONOMICS and CONSTRUCTION

5-07-04 Dean Kadnikova Olga Yurievna
126 Faculty Assistant

DEPARTMENTS

124,113 Department of Economics and Management Zarubina Venera Ravilovna
122, 128, 116 Department of Construction and Construction Materials Miryuk Olga Aleksandrovna
5-05-29 Section for Construction (1) Oleinik Aleksandr Ivanovich
226 Section for Construction (2) Urazbekova Marziya Moldobayevna

 

FACULTY of DISTANCE LEARNING

8 (71433)3-48-13 Head of Distance Learning Technology Center Leskova Liliya Gerbertovna
8 (71433)3-39-63 Office for IT Services Lebold Vladimir Vladimirovich

To make a call from within the city to the institute, please dial any of these numbers:

5-08-82, 5-04-01, 5-02-80

Проведения 60-летнего юбилея Рудненского индустриального института

Приемная комиссия


Наши сотрудники вам позвонят. Наш номер: +7 (71431) 92568